Rodinné domy

Ak ste navštívili túto sekciu, pravdepodobne rozmýšľate nad tým, ako si zaistiť bezpečnosť bývania. Faktom je, že rodinné domy sú z kriminálneho hľadiska exponované viac ako napríklad byty. Trestná a lúpežná činnosť býva totiž vo vzťahu k rodinným domom páchateľmi viac plánovaná – naproti bytom a bytovým domom. Pri nich je trestná činnosť často otázkou vandalizmu a „nahodilého“ správania.

Inými slovami, ak bývate v rodinnom dome, „váš páchateľ“ bude šikovnejší a na svoj čin vopred pripravený.

Pohyb v rodinnom dome a jeho okolí je ľahko odsledovateľný. Bez námahy sa dá zistiť frekvencia pohybu obyvateľov a ich návyky. Ďalej identifikovať bezpečnostné nedostatky, zistiť únikové cesty a podobne. Nepomáha ani to, ak bývate v rodinnej zástavbe. S pribúdajúcim násilím a netypickým správaním na televíznych obrazovkách sú naši susedia menej vnímaví na podozrivé diania vo svojom okolí. Dá sa povedať, že panuje zvýšená miera ignorácie netypických podnetov. Mnoho neštandardného diania je tak považované za normálne.

Nie je nič neobvyklé, ak je dom vylúpený za bieleho dňa a dokonca za prítomnosti obyvateľov.

Ako tento stav zvrátiť vo svoj prospech? Logickou voľbou je použitie bezpečnostného systému.  Ale akého? Vysoký plot? Najlepšie aj s ostnatým drôtom? Ale to môžete ísť rovno bývať do kasární, alebo do väzníc. Pohybové senzory? Možno neviete, ale sú už prekonané. Z jasných dôvodov tu nebudeme vysvetľovať ako, ale radi Vám o tom niekedy povieme osobne. Ešte ostávajú bezpečnostné dvere. Napriek tomu, že ich veľa ľudí má je zvláštne, že najviac páchateľov vchádza do domov a bytov práve cez hlavné vchodové dvere.

Teda aký zabezpečovací systém zvoliť? –Kamerový systém.

Pretože:

  • je najťažšie obíditeľný
  • je odolný voči narušeniam​

  • je inteligentný a vyhodnocuje rôzne druhy narušení

  • informuje vás o podozrivom dianí

  • vy si môžete kedykoľvek prezrieť, čo sa u vás doma deje aj vzdialene

  • sníma aj okolie domu, čo extrémne sťažuje prácu páchateľom

  • vďaka záznamom je cenným pomocníkom pri mnohých situáciách

  • zvyšuje komfort bývania

  • je cenovo dostupný

Sme špecialisti na bezpečnosť, obráťte sa na nás a my vám pripravíme  taký kamerový bezpečnostný systém, že vám ho budú všetci závidieť. Samozrejme okrem páchateľov. Zavolajte nám a dohodnite si bezplatnú konzultáciu.