Byty / Bytové domy

Bytový dom

Pri bytových domoch je dôležitá nielen bezpečnosť vášho majetku, ale ajbezpečnosť bývania ako takého. Boli by ste radi, ak by Vaša štvrť vykazovala nízku až nulovú kriminalitu? Aby ste pokojne mohli zaparkovať vaše auto pri dome, alebo v domovej garáži? Aby ste si bezpečne odložili menej potrebné veci do pivnice a aby vaše spoločné priestory neboli neoprávnene narúšané?

Ale ako znížiť, alebo eliminovať trestnú činnosť spojenú s poškodzovaním majetku a lúpežami?

K takejto trestnej činnosti by vo vašom okolí zrejme nedochádzalo v prípade, ak by boli neustále fyzicky prítomné policajné zložky a monitorovali by okolie vášho bytového domu. Z jasných dôvodov tomu tak nie je.

Obyvatelia bytoviek sa preto chránia sami. Najčastejšou – a často jedinou – ochranou sú bezpečnostné elektromagnetické dvere (vstupné brány), resp. dvere, ktoré sa otvárajú prostredníctvom obmedzeného počtu čipov.

Takéto brány isto obmedzia vstup a pohyb rôznych živlov po bytovom dome. Najmä tých amatérskych. Ale kto vie, ako elektromagnetické brány a ich zámky fungujú, do domu sa dostane. Pre svoju funkčnosť sú napájané 12 alebo 24 voltmi el. napätia. Odstavením tohto napätia sa dvere odblokujú. To je prvý spôsob. Druhý spôsob: zádržná sila dverí býva najviac 600 kg (2x 300 kg). Pôsobením silného neodýmového magnetu (NdFeB), ktorý vie vyvinúť magnetickú silu 2x 3000 newtonov bránu tiež prekonáte. Inak povedané, stačia dva silné približne dvojkilogramové magnety. Toľko ku „bezpečnostným“ elektromagnetickým bránam.

Takmer vo všetkom platí: lepšia prevencia, ako liečba. Aj v otázkach bezpečnosti. Prevenciu vášho bytového domu a jeho neustály monitoring s nahrávaním si viete zabezpečiť kvalitným kamerovým bezpečnostným systémom.

Veľkou výhodou je, že ste oprávnení monitorovať aj okolie svojho bytového domu. Okrem návrhu a realizácie špičkového kamerového systému vám vieme vyhotoviť všetku potrebnú dokumentáciu – aby ste monitorovaním okolia neporušovali žiaden platný zákon.

Byt

Ak váš bytový dom nie je pod kamerovou ochranou, zabezpečte si ju aspoň vy – individuálne. Zvýšite tak ochranu svojho bytu, alebo aj auta. Páchateľ trestnej činnosti ihneď zbadá, že máte nadštandardné zabezpečenie a vyberie sa cestou menšieho odporu (teda k susedom). A vy? V kľude spávate.

V kľude sledujete čo sa okolo bytu deje aj vzdialene cez PC, alebo mobil. Samozrejme máte aj záznamy, ak by čokoľvek. Zvýšite si svoj komfort bývania. Zavolajte si nás na bezplatnú konzultáciu a navrhneme vám skvostné bezpečnostné riešenie.

Auto

Býva obvyklé, že obyvatelia bytoviek vlastnia automobil, niektoré rodiny hneď niekoľko. Často sme sa stretávali s požiadavkou kamerového zabezpečenia auta – vzhľadom na stále aktuálne krádeže a vlámania do áut. Na parkovisko je nasmerovaná kamera (prípadne viac kamier). Tie potom snímajú denné a nočné dianie na parkovisku. To pôsobí ako významný preventívny prvok pre potenciálnych páchateľov. Pri tomto riešení je veľkou výhodou možnosť spoločného financovania kamerového systému. Ak sa dohodnú už len štyria-piati susedia, cena systému na osobu/rodinu prudko klesá. Viac píšeme aj v článku o zabezpečení auta.

Sme špecialisti na bezpečnosť. Zavolajte si nás na bezplatnú konzultáciu.